Keratin Düzleştirme

Keratin Düzleştirme Nedir?

Saç bakımında kullanılan, saçı onaran, kabarmasını önleyen ve besleyen aynı zamanda saçın düzleştirilmesinde kullanılan keratin, uzun süre saçların düz kalmasını sağlar. Bu sebeple çoğu bayanların yanı sıra erkeklerin de tercihi olan keratin düzleştirme yöntemi sıklıkla kullanılır. Saçların hem güçlü olmasını hemde daha hacimli olmasını sağlar. Dökülmeleri önleyerek saçların gürleşmesine yardımcı olur. Sürekli olarak saç düzleştirme ile uğraşmak istemeyenler için ideal bir düzleştirme yöntemidir ve uzun süre kalıcıdır.

Keratin Düzleştirme Nasıl Yapılır?

 • Kalıcı düzleştirme yapılacak saç öncelikle özel şampuan ile yıkanır.
 • Saç yapısına ve istenilen düzlük derecesine göre ürün tercihi yapılır.
 • Ürün çok dikkatli bir şekilde saça sürülür.
 • 30-45 dakika bekleme süresinden sonra fön uygulaması ile saçın nemi alınır.
 • Saç düzleştirici maşa yardımı ile çok ince tutamlar halinde ve çok dikkatli bir şekilde saç düzleştirmeye başlanır.
 • Saçın yapısına ve dokusuna bağlı olarak gerektiğinde ertesi gün düzleştirme işlemi için misafirimiz tekrar salonumuza davet edilir.
 • Uygulama sonrasında mutlaka özel keratin şampuan kremi ve maskeleri kullanmak gerekir.

Keratin Düzleştirmenin Saça Faydaları Nelerdir?

 • Saçın yapısı ve dokusuna bağlı olarak keratin düzleştirme uygulaması sayesinde 2 - 6 ay arası düz, elektriklenmeyen ve kabarmayan saçlara sahip olabilirsiniz
 • Yıpranan ve hasar görmüş saçların onarılmasına yardımcı olur.
 • Boyalı işlem görmüş saçlarda derinlemesine onarıcı etkisi vardır.
 • Daha parlak ve canlı saçlara sahip olursunuz.

Keratin Düzleştirme İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Keratin düzleştirme işlemi yapılmış saçlara özel olarak üretilmiş keratin içerikli şampuan, krem ve maske kullanmalıyız. Bu sayede yapılan işlemin kalıcılığını daha da artırmış oluruz Saçları aşırı ısı kullanarak kurutmak ve çok sıcak su ile yıkamak Saçın yapısını bozabileceğinden bu tarz uygulamalardan kaçınmak gerekir. Saçları Ilık ısıda kurutmak ve ılık su ile yıkamak saç sağlığı açısından oldukça önemlidir. Deniz ve havuz kullanımlarında saçlar mutlaka bir bone yardımı ile koruma altına alınmalı veya temas ettirilmemeli.

Keratin Düzleştirme Neden Yapılır?

Birçok dış etkenlerden dolayı saçlarımızda yıpranmalar meydana gelir. Bunun yanı sıra saç boyamak, fön çektirmek ve kimyasal olarak saçımıza temas eden her şey saçlarımıza zarar verir. Keratin düzleştirme bu noktada çok iyi bir çözüm olabilir. Saçlarda oluşan bütün bu yıpranmaları toparlamak mümkündür. Keratin ayrıca bir protein türüdür. Bu nedenle saçların kopması incelmesi gibi durumlarda uygulandığında oldukça işe yarar. Saçların kolay şekil almasını canlanmasını sağlar ve parlaklık kazandırır.

Keratin Düzleştirme İşleminin Faydaları

Saçlarda oluşan kuruluğu ve sertliği ortadan kaldırarak saçlarda kalıcı bir düzleştirme sağlar. Saçı besleyerek nemlendirir ve oluşan kuruluğu yok eder. Şekil almayan, kabaran, yatışmayan saçları düzleştirir ve kolay şekil almasını sağlar. Keratin düzleştirme işlemi 2-6 ay etkili olduğu için uzun süre saçlarda fön çekme işlemi ile uğraşmadan istenilen düzlüğü elde etmenizi sağlar. Keratin düzleştirme işlemi yapılmış saçlara özel bakım uygulamak büyük önem taşır. Bakım rutini oluşturmak ve bunu belirli aralıklarla uygulamak gerekir. Siz de keratin düzleştirme işlemi yaptırmak ve düzenli bakim rutini oluşturmak isterseniz sağlıklı saçlara sahip olmak için Ersin Çamsarı kuaför salonumuzu ziyaret edebilir, ayrıca https://ersincamsari.com/tr adresine tıklayarak bilgi alabilirsiniz.