Saç Kesimi

Saç Kesimi

Doğru bir saç kesimi; yüz hatlarını, yüz şeklini, yüzdeki mevcut olabilecek orantısızlıkları ve asimetreyi kapatan, yüzü mükemmel oranlarda ve uyumda gösteren, en önemli güzellik detaylarından biridir. Bir kadının saç kesimi, tüm stiliniz ve tarzını konuşmadan ortaya koymasını sağlar. Saç kesiminin doğru olması, yüzde altın oranının sağlanması için en önemli detaylardan biri olup yüz analizi ile yapılması gereken işlemlerden biridir. Ersin Çamsarı Saç Tasarım ve Güzellik Salonu, saç kesim uzmanları ile İstanbul’un kalbi Taksim’de hizmet vermektedir. Saç kesim uzmanları, bu alanda özel olarak eğitim almış ve tek uzmanlık alanları saç kesimi olan profesyonel ekibi ile hizmet vermektedir. Saç boyasından sorumlu ekip farklı, saç kesiminden sorumlu ekip farklı olarak hizmet vermektedir. Saç kesiminde öncelikli olarak dikkat edilmesi gerekenler:

  • Saç kesimini yapacak olan uzman kuaförün kişinin yüz hatlarını analiz etmesi ve kişiye uyacak saç stilleri hakkında yeterli bilgiyi vermesi,
  • Eğer saç kesimi yapılacak kişinin istediği belirli bir tarz varsa, bu tarzdan çıkmadan gene kişinin yüz hatları, boyu, boyun uzunluğu ve kilosunu en çok orantılıyacak kesim yapılmalıdır.
  • Saç kesimini yapan kişilerin bu konuda uzman olması ve mutlaka kişi için en güzel kesimi sağlayacak kadar titiz ve hassas olması gerekmektedir.
  • Saç kesiminde kullanılacak olan makas, tarak ve diğer destek araçlarının mutlaka hijyenik, kaliteli ve özel olarak tercih edilmiş olması gerekmektedir.
  • Saç kesimini gösteren bir diğer detay elbette saçların rengidir. Saç kesimine en uygun saç renginin de oluşturulması saçları istenilen kusursuzluğa ulaştıracaktır.

Saç kesimi için ten renginden, kişinin boyuna kadar her ufak detay saç modeli için bir ipucudur. Bu ipuçlarını takip ederek mükemmel saç kesimlerine ulaşabilen ve bu sayede Eminönü, Taksim, Şişli, Sultanahmet, Beyazıt gibi İstanbul ve Taksim çevresinden en çok müşteri talebi alan ve alanında lider konuma ulaşmıştır. Saç kesimi için en önemli detayların başında elbette doğru kuaför seçimi yapmak gelir. Saçların uzama süresi göz önünde bulundurulduğunda, yapılan en ufak hatalar, kadının en az altı ay görmesi gereken bir kusur olarak kalıcı oluyor. Bundan dolayı herhangi bir hata yapmamak için yeterli ustalığa, vizyona, estetik anlayışına ve beceriye sahip kişilerle çalışmak oldukça önemlidir. Kuaförün ustalığının yanı sıra gereken bir diğer önemli yeti ise elbette müşteri ve kuaför arasındaki iletişim doğru olmasıdır. Ortak bir kararda buluşmak; kuaförün uzman görüşü ile saçlar için en ideal seçenekleri önermesi ve kişinin tercih ettiği seçimler arasında bir ortaklık oluşturmak oldukça önemlidir.

Saç kesiminin güzel olup olmadığı saçlar uzadıktan sonra görülmektedir. Saç kesimi ne kadar iyi olursa olsun, saçlar uzadıktan sonra şeklinin bozulması ya da kötü ve şekilsiz biçimde uzaması, saçların kesiminin kötü olduğunu işaret eder. Saçlar uzarken de kesimi güzel gözükmeye devam etmelidir. Bunun dışında saç kesiminde kullanılan makas kalitesi, tarakların hijyeni ve kalitesi, saç kesimi uzmanlarının yeterliliği de saç kesiminde oldukça önemlidir. Saç kesiminde en önemli nokta yüz şeklinin belirlenmesi ve yüz şekline en çok uyacak kesimin tespit edilmesidir. Saç kesimi ile yüzdeki kusurlar dahi gizlenebilir. Örnek olarak kişi gözlerinin çok yakın ya da çok uzak olduğunu düşünüyorsa, burnunun şeklinden hoşlanmıyorsa tüm bu olumsuz detaylar en doğru saç kesimi ile gizlenebilir ve yüz daha orantılı ve daha kusursuz gösterilebilir. Yüz şeklinin dışında kişinin boy uzunluğu, boynunun uzunluğu, alın genişliği gibi ufak detaylarının tamamı da saç şekli için oldukça önemlidir.

Make An Appointment

Takvim yükleniyor ...
Powered by Booking Calendar