Mikro Kaynak Saç Kaç Ay Kullanılır?

Mikro kaynak saç uygulaması, saçlarınızı kısa sürede uzun, gür ve doğal görünümüne kavuşturan bir işlemdir. Saç kaynak tekniklerinin her birinin kullanım imkanları ve uygulama yöntemleri birbirinden farklıdır. Öte yandan saçların kullanım süresi de uygulamayı yapan kişinin deneyimine, başarısına ve teknikteki profesyonelliğine göre değişiyor. Mikro saç kaynak yöntemleri, 4-6 ay arasında kalıcıdır. Ancak kalıcılık süreci hem kullanıcının saçlarına bakım alışkanlıkları hem de uygulamanın kalitesine bağlıdır. Özellikle maksimum kullanım süresinden yararlanmak için saçların düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir.
Mikro Saç Kaynak Ne Kadar Süre Kullanılır?
Kaynak çeşitlerine göre saçların kullanım süresi birbirinden farklıdır. Özellikle keratin saç kaynak yöntemi uygulandıysa yaklaşık olarak 4-7 ay kullanım süresi mevcuttur. Halka diğer bir deyişle boncuk saç kaynak çeşitleri ise 3 ya da 4 aylık kullanım süresine sahiptir. Bunun yanı sıra mikro kaynak saç uygulamalarının kullanım süresi ise 4-6 ay arasında değişir. Ancak bu süre saçın uzama hızına göre de değişir. Saçlar uzadıkça kaynaklar aşağıya doğru ilerler. Bundan dolayı da kaynağın yenilenmesi gerekebilir. Ancak genel olarak kullanım süresi 4 ve 6 ay arasında değişmektedir.
Mikro Saç Kaynak Zararlı mı?
Mikro saç kaynak profesyonel ve titiz şekilde uygulandığında saça herhangi bir zararı olmayan işlemlerdir. Öte yandan saçın yıpranmış ve hasar almış taraflarını kapatacağı ve dinlenmesi için alan bırakacağı için saçın nadasa yatırılması anlamına gelmektedir. Kaynak saçlar uygulanırken de çıkarılırken de doğal saça herhangi bir zarar vermemektedir. Bu konunun yanı sıra mikro kaynak saç uygulaması yapıldığında, saçların kestirilmesi de gerekmemektedir. Mikro kaynak yönteminin herhangi bir zararı bulunmaz. Saçların dökülmesine yol açmaz. Bu sayede daha uzun ve gür saçlar elde ederek, her zaman bakımlı olabilirsiniz. Mikro saç kaynak işleminde randevu almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ersin Çamsarı Kuaför ve Güzellik Salonu olarak 2000 yılından beri İstiklal Caddesi Taksim’den tüm İstanbul’a en kaliteli mikro kaynak saçları uygulamaktayız. Dilerseniz bizlere ulaşarak mikro kaynak konusunda en uygun fiyatları en kaliteli şekilde alabilirsiniz.


Bir cevap yazın

Make An Appointment

Takvim yükleniyor ...
Powered by Booking Calendar