Medikal Kaynak

Medikal Kaynak Nedir?

Saç kaynak uygulamaları, kadınların saçlarının doğal ve sağlıklı görünmesi için en çok tercih edilen kozmetik işlemlerin başında geliyor. Saçların güzelliğine kavuşmasını, uzamasını ve gürleşmesini sağlayan bu yöntemler her saç yapısı için de farklı tekniklerle uygulanabiliyor. Özellikle teknolojinin ilerlemesi ve saç kaynağı alanında kadınların doğal bekletişinin artmasıyla saç kaynak teknikleri oldukça gelişmiştir. Genel olarak saç kaynağı uygulanırken başarının sırrı; saçların doğal dolgunluğunu, saç teli özelliklerini ve saç yapısının kaldırabileceği teknikleri teşhis etmektir. Özellikle geçmiş dönemlerde seyrek ve ince telli saça sahip olan kadınlar saç kaynak işlemi yaptıramamaktaydı. Medikal kaynak ise bu noktada kadınlara en doğal ve sağlıklı çözümü sunan kaynak tekniği olarak ortaya çıktı.

Medikal kaynak daha dolgun ve daha sağlıklı gözüken saçlara sahip olmanız için tercih edebileceğiniz saç uygulamalarının başında gelmektedir. Medikal kaynak, en güvenilir ve en sağlıklı saç uygulamalarının başında gelmektedir. Medikal kaynaklar, sağlıklı şekilde kullanabileceğiniz uzun ve doğal görünümlü saçlara sahip olmanızı sağlar. Medikal kaynak işlemleri en güvenilir saç kaynak uygulamaları arasında yer almaktadır.

Medikal Saç Kaynak Nasıl Uygulanır?

Medikal saç kaynak on beş senenin en çok uygulanan ve en çok tercih edilen saç uygulamalarının başında gelmektedir. Medikal saç kaynağın bu şekilde yaygın olarak uygulanmasının başlıca sebebi ise 01 ile 05 cm arasındaki en kısa saçlara dahi uygulanabilmesidir. Medikal saç kaynağı görünmez bir saç kaynağı işlemidir. Bu sayede dışarıdan herhangi bir şekilde belli olmaz. Diğer saç kaynak çeşitlerine göre daha ince saç tutamları ile uygulanır. Bu özelliği sebebiyle de saçlarınızda herhangi bir işlem uygulandığı dışarıdan belli olmaz. Saçlarınızı toplayabilir ya da denize/havuza girebilirsiniz. Bu saç kaynak yöntemi herhangi bir şekilde belli olmamaktadır. Özel yapıştırıcı boyası sayesinde doğal saçlarınızın rengine bürünmektedir. Bu saç işlemi, yeni nesil teknolojilerden yararlanılarak uygulanmaktadır. Özel nano teknolojisi ile saç kaynak yapıştırıcısı üretilmektedir. Bu sayede de medikal saç kaynağın yapıştırıcı boyası saçlara çok ince şekilde uygulanabilmektedir. İnce olmasına karşın teknolojik üretimi sayesinde son derece dayanıklı bir yapıya sahip olacaktır. Bu avantajlarından yararlanabilmek için yalnızca kaliteli malzemeler kullanılan, güvenilir uygulama merkezlerine başvurmanız gerekmektedir. Medikal saç kaynağı yaptırdıktan sonra beyazlama ve dökülme gibi sorunlar söz konusu olmayacaktır.

Medikal Saç Kaynak Uygulama Aşamaları Nelerdir?

Medikal saç kaynağı doğal saçlar ile titiz şekilde, alanında profesyonel kişiler tarafından uygulanmaktadır. Saç dokusunun oynamaması ve değişmemesi için özel tekniklerle teknolojik imkanlardan faydalanılır. Medikal saç kaynağının işlem süresi ise yapılacak kaynağın türü ve doğal saç yapısı ile bizzat ilgili olmaktadır. Saç tutamları saçlara oldukça ince şekilde eklenmektedir. Medikal saç kaynağını saçlarınız uzayana dek kullanabilirsiniz. Saç uzama süresi kişiden kişiye değişmektedir. Bundan dolayı da kullanım süresi herkeste farklıdır.

Medikal Saç Kaynak Özellikleri Nelerdir?

Medikal saç kaynak özellikle saçları seyrek ve ince telli olan kadınlara uygulanan bir tekniktir. Saçları çok yıpranmış, incelmiş kişiler için özel olarak geliştirilen bir yöntem olan medikal kaynak, saçların sağlıklı, gür ve güzel görünmesine de destek oluyor. Saç telleri ince olan, saçlarında problem yaşamış kişiler bu aşamada medikal kaynak tercih edebilir. Medikal saç kaynak yönteminde özellikle şakaklar, alın bölgesi gibi saçların seyrek olduğu bölgelerin iyileştirilmesi ve daha gür gözükmesi amaçlanmaktadır. Oldukça hassas ölçülerle yapılması gerektiği için yalnızca bu alan uzman kişilerce uygulanmalıdır. Ersin Çamsarı kuaför olarak sizlere İstanbul-Beyoğlu bölgesinde medikal saç kaynakta en başarılı hizmeti vermekten mutluluk duyarız. Medikal saç kaynak tekniği esasında bir füzyon yöntemidir. Saçların pirinç tanesinden daha ince ve küçük şekilde ele alınması gerekmektedir

Medikal Saç Kaynak Avantajları Nelerdir?

Medikal saç kaynak için en önemli avantaj, seyrek ve yıpranmış saçlara sahip kadınların bu yöntemden en etkili şekilde faydalanabilmesidir. Herhangi bir saç kaynak 1 gram ve üzeri saçla yapılmaktadır. Buna karşı micro kaynak yönteminde 0,40 gram saç kullanılması gerekmektedir. Medikal kaynak yönteminde ise 0,20 gram saçla kaynak işlemi yapılmaktadır. Bundan dolayı da medikal kaynak, diğer saç kaynak yöntemlerine kıyasla daha fazla titizlik, deneyim ve beceri isteyen bir alandır.

Make An Appointment

Takvim yükleniyor ...
Powered by Booking Calendar