Medikal Kaynak Nedir?

Saç kaynak uygulamaları, kadınların saçlarının doğal ve sağlıklı görünmesi için en çok tercih edilen kozmetik işlemlerin başında geliyor. Saçların güzelliğine kavuşmasını, uzamasını ve gürleşmesini sağlayan bu yöntemler her saç yapısı için de farklı tekniklerle uygulanabiliyor. Özellikle teknolojinin ilerlemesi ve saç kaynağı alanında kadınların doğal bekletişinin artmasıyla saç kaynak teknikleri oldukça gelişmiştir. Genel olarak saç kaynağı uygulanırken başarının sırrı; saçların doğal dolgunluğunu, saç teli özelliklerini ve saç yapısının kaldırabileceği teknikleri teşhis etmektir. Özellikle geçmiş dönemlerde seyrek ve ince telli saça sahip olan kadınlar saç kaynak işlemi yaptıramamaktaydı. Medikal kaynak ise bu noktada kadınlara en doğal ve sağlıklı çözümü sunan kaynak tekniği olarak ortaya çıktı.
Medikal Saç Kaynak Özellikleri Nelerdir?
Medikal saç kaynak özellikle saçları seyrek ve ince telli olan kadınlara uygulanan bir tekniktir. Saçları çok yıpranmış, incelmiş kişiler için özel olarak geliştirilen bir yöntem olan medikal kaynak, saçların sağlıklı, gür ve güzel görünmesine de destek oluyor. Saç telleri ince olan, saçlarında problem yaşamış kişiler bu aşamada medikal kaynak tercih edebilir. Medikal saç kaynak yönteminde özellikle şakaklar, alın bölgesi gibi saçların seyrek olduğu bölgelerin iyileştirilmesi ve daha gür gözükmesi amaçlanmaktadır. Oldukça hassas ölçülerle yapılması gerektiği için yalnızca bu alan uzman kişilerce uygulanmalıdır. Ersin Çamsarı kuaför olarak sizlere İstanbul-Beyoğlu bölgesinde medikal saç kaynakta en başarılı hizmeti vermekten mutluluk duyarız. Medikal saç kaynak tekniği esasında bir füzyon yöntemidir. Saçların pirinç tanesinden daha ince ve küçük şekilde ele alınması gerekmektedir.
Medikal Saç Kaynak Avantajları Nelerdir?
Medikal saç kaynak için en önemli avantaj, seyrek ve yıpranmış saçlara sahip kadınların bu yöntemden en etkili şekilde faydalanabilmesidir. Herhangi bir saç kaynak 1 gram ve üzeri saçla yapılmaktadır. Buna karşı micro kaynak yönteminde 0,40 gram saç kullanılması gerekmektedir. Medikal kaynak yönteminde ise 0,20 gram saçla kaynak işlemi yapılmaktadır. Bundan dolayı da medikal kaynak, diğer saç kaynak yöntemlerine kıyasla daha fazla titizlik, deneyim ve beceri isteyen bir alandır.


Bir cevap yazın

Make An Appointment

Takvim yükleniyor ...
Powered by Booking Calendar