Kaynak Saç Nedir?

Kaynak Saç Nedir?

Kaynak saç günümüzde en çok başvurulan saç uzatma yöntemlerinden biridir. Saçları kısa olan kadınların tercih ettiği ya da saçları seyrek ya da sönük kadınların en yaygın şekilde kullanmayı tercih ettiği kaynak saç; saçların hem daha uzun hem de daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Bu sayede daha hacimli ve uzun saçlara sahip olabilir, boyunu arzu ettiğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
Kaynak saç saçın tamamına uygulanabileceği gibi yalnızca belirli kısımlarına da uygulanabilir. Genel olarak yaz ayları için birbirinden renkli kaynak saçlar da kullanılabiliyor. Bu sayede hem doğal saçlar boyanın zararlı etkilere maruz kalmıyor, hem de arzu ettiğiniz renkte kaynaklar kullanabiliyorsunuz.

Kaynak Saç Çeşitleri Nelerdir?
Kaynak saç; birçok farklı yöntemle uygulanabiliyor. Arzu ettiğiniz modelde ve şekilde kaynak saçlar sizin ve saçınızın yapısına en uygun yöntemle yapılıyor. Genel olarak kaynak saç uygulamasında en önemli faktör; kuaförün bu alandaki hassasiyeti ve deneyimi. Kaynak saç çeşitleri kullanımı ve yapım şekli için kaliteli kaynak saçlar ve uzman kuaförün deneyimi gerekiyor.

Kaynak Saç: Halka Kaynak
Halka kaynak saç yapımı pratik ve kolaylığı ile ön plana çıkıyor. Hızlı bir şekilde takılıp çıkarıldığı için tercih edilen bu yöntemde saçlara zarar verilmemesi için kuaförün deneyimi oldukça önemli.

Kaynak Saç: Keratin Kaynak
Günümüzde oldukça yaygın şekilde tercih edilen keratin kaynak yönteminde kullanılan keratin, saçın ana yapısını oluşturur. Dolayısıyla da renk bakımından, dayanıklılık ve kullanım kolaylığı bakımından tercih edilir. Kullanışlı olması sayesinde keratin kaynak kadınlar tarafından yaygın olarak tercih edilir.

Kaynak Saç: Silikon Kaynak
Silikon kaynak saç; dünyada ilk kez kullanılan kaynak saç yöntemidir. Silikon kaynak günümüzde pek fazla kullanılmaz. Kullanım süresi 1 ya da 2 hafta olduğu için tercih edilmemektedir. Silikon; ısı sebebiyle yumuşamaya başlar. Bundan dolayı da kullanışlı bir yöntem değildir.

Kaynak Saç: Mikro Saç Kaynak
Mikro saç kaynak yöntemi günümüzün en popüler kaynak saç yöntemidir. Bu yöntem tüm dünya ülkelerinde en son çıkan saç kaynak yöntemi olmasıyla beraber en fazla kullanılan yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkar. Saçların ince tutamlarına uygulanan görünmez kaynaklar sebebiyle mikro kaynak adını almıştır. Kullanımı kolaydır. Ancak saçın doğal olması ve kişinin kendi saçına zarar gelmemesi için mutlaka alanında uzman bir kuaför tarafından uygulanması gerekmektedir.
Ersin Çamsarı Salon, 14 Şubat 2000 senesinden beri hizmet vermektedir. Tecrübesi ve alanında uzman olan ekibi ile beraber; müşteri memnuniyeti açısından yüzde yüze ulaşmıştır. Best Hair Saloon İstanbul aramalarında ilk sıralarda çıkan Ersin Çamsarı, Sıraselviler CD: Taner Palas Apt. 9-2 Beyoğlu – İstanbul konumunda hizmet vermekte ve müşterileri için tecrübe ile vizyon ve estetik anlayışını benimseyerek, her zaman en iyi sonuçlara ulaşmak için çalışmaktadır.

Make An Appointment

Takvim yükleniyor ...
Powered by Booking Calendar