Saç

2000 yılından beri binlerce kadınla saçlarını barıştıran, bunu biraz bilim biraz da sanat olarak gören bir ekibiz.
İlk andan itibaren tek hedefimiz, “Salondan çıkarken, istisnasız her kadının saçlarını sevmesini ve mutlu olmasını sağlamak” oldu.
Salonumuzda sizi de mutlu edecek çözümler olduğuna inanıyoruz. Galerimize sürekli yeni çalışmalarımızı ekliyoruz.
Her zaman bekleriz, hem sitemize hem salonumuza…

KAYNAK SAÇ

Tamam, kabul. Rapunzel bir kule uzunluğu kadar saçlarını uzatmış olabilir. Peki bunun için ne kadar zaman geçmesini beklediğini bilen var mı?
Hayat artık hızlı akıyor. O zaman saçlar da bir anda uzayabilmeli, öyle değil mi? Saç kaynağı, postij, çıtçıt gibi ürünler, modern kadınların adeta yardımcı melekleri.
Saç kaynağı ile, mevcut saçlarınıza gizli eklemeler yapıyoruz. Gür, uzun ve bakımlı saçlarınızı, sıkılana kadar (kim sıkılır ki?) kullanabiliyorsunuz.
Çıtçıt ve postij ise, mevcut saç boyundan memnun olan ama “bazen de uzun saç güzel oluyor” diyenler için ideal.
Gözlerinizi kapatıp, 100’e kadar sayın. Gözlerinizi açtığınızda, hayal ettiğiniz saçlara kavuşmuş olacaksınız. İşte bu kadar basit!

SAÇ KESİMİ - VİZAJ

Kadınlar, eski çağlardan beri saçlarının en önemli güzellik unsuru olduğunu farkındadır. Uzun dalgalı saçlar, dümdüz ve parlak saçlar, kısa saçlar… Saç stili, kadının ruh halinin en önemli yansımasıdır.
Saçlar, kadın kendini nasıl hissediyorsa, o hale bürünür. Yüzün güzelliklerini ortaya çıkarmak için, tüm makyaj malzemelerinden daha güçlüdür.
Saç kesimi bu noktada devreye girer. Gözleriniz büyük ve güzel mi? Kahküllerle onları öne çıkarabilirsiniz. Burnunuz kemerli ve asil bir görünüşe sahip ama sıradan bir saç kesimi ile, sıradan ve belki istemediğiniz bir şekle mi bürünüyor? Katlı saç kesimleri ile, Antik Yunan dönemi kadınlarına benzemek mümkün.
Vizaj, Türkiye’de sınırlı kuaför salonunun sunduğu, deneyim ve estetik anlayışının buluştuğu bir saç kesim hizmetidir. Birlikte yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkaracak detayları konuştuğumuz, saç rengi ve saç yapısını da değerlendirerek karar verdiğimiz bir çalışmadır.

SAÇ RENKLERİ

Şarkılarda kadının güzelliğine en çok vurgu yapılan özelliklerinden biri saçıdır. Sarışın, esmer, kızıl ve tabii ki kumral saç renkleri…
Kadın, hayatını değiştirmek istediğinde önce kuaföre gider. Saçının rengini değiştirir. Çünkü her saç rengi, aynada başka bir kadın gösterir.
Ten rengi, göz rengi, önceki ve mevcut saç renkleri, vb. faktörler, bir sonraki saç renginin sağlıklı olmasını etkiler. Saç boyamak, sıradan bir işlem gibi görülmemelidir.
Saç analizi, ön bakımlar ve renk testleri ile, ideal saç rengine kavuşmak artık mümkün.

KERATİN - SAÇ BOTOKSU

Bakımlı ve güzel Brezilyalı kadınlar, zamanlarının önemli bir kısmını kuaförde geçiriyor gibi görünüyor. Bakımlı saçlar, parlayan saçlar, ışıltılı saç renkleri deyince dönüp Brezilya’ya bakıyoruz.
Tıpkı İstanbul gibi nemli Brezilya şehirlerinde kadınlar, fönlerinin çabuk bozulmasından şikayetçiydi. Ve bilim, imdatlarına yetişti. Ardından hızla dünyaya yayıldı. Bir süredir Türk kadınları da saçlarında “yeni fön çektirilmiş” etkisini taşıyor.
Saç botoksu, zaman ve efor sarf etmekten kurtarıyor kurtarmasına ancak; kaliteli malzemelerle, bitkisel bakımlarla ve doğru ısıyla yapılması çok önemli. Düz ve bakımlı saçlara sahip olmak isterken, saçınızın sağlığını korumayı ihmal etmeyin.

GELİN BAŞI & TOPUZLAR

Hayatımız boyunca bir kere yaşayacağımız birkaç günden biri de kendi düğünümüzdür. Tüm bakışlar gün boyu gelinin üzerindedir. Tıpkı latin danslarındaki gibi, erkek sadece kadının güzelliğini ön plana çıkaran bir figürandır. Damat siyah giyinir ve beyazın aydınlığını daha çok vurgular.
Yüzlerce kişinin gözleri üzerinizdeyken, bakacakları 3 şey vardır: Gelinliğiniz, makyajınız (ki bizce en güzel makyaj gülümsemedir) ve tabii ki saçlarınız…
Gelin saçı, düğünden aylar önce prova edilen ve belki de kuaförlüğün sanata en çok yaklaştığı çalışmadır. Trend gelin saçı modelleri, modern topuz modelleri ve belki vintage saç modelleri birleştirilerek; geline en uygun ve özgün gelin saçı modelini belirlemek, en sevdiğimiz işlerden biri.