Güzellik ile sanatı bir araya getiren güzellik salonumuz Beyoğlu’nun kalbinde yer alıyor. Sürekli eğitimlere devam eden, alanlarında sertifikalı uzmanlarımız ile harika bir güzellik merkezi deneyimi misafirlerimizi bekliyor.
Siz yine de unutmayın. Bir kadını güzel yapan şey, kendi güzelliğini farkına varmaktır. Biz sadece güzelliğinizi güçlendirmek için buradayız. Kendine inanan bir kadının fethedemeyeceği ayna yoktur.

KALICI MAKYAJ

Nerede okuduğumuzu hatırlamadık ama ilginç bir yazı vardı: Her sabah kalkıp makyaj yapıp, her akşam onu titizce silen kadınlar; gerçekten isterse dünyayı dize getirir. Kesinlikle katılıyoruz!
Dünyayı dize getirmeyi planlıyorsanız, belki biraz zaman kazanmaktan zarar gelmez. Mesela her gün makyaj yapıp silmezseniz, tahminlerimizce ortalama 30 dakika tasarruf edebilirsiniz. Eh, günümüzün hızlı dünyası için hiç de fena sayılmaz.
Kalıcı makyaj hakkında çekinceleriniz veya sorularınız varsa, her zaman salonumuza bekleriz. Peşin peşin söyleyelim: Kalıcı makyaj zararlı mı? Hayır, profesyonel yapılırsa sizi hiç üzmez. Kalıcı makyaj her cilde yapılır mı? Buna birlikte karar vermeliyiz. Ama üzülmeyin, hassas ciltler için de geliştirilen formüller var. Kalıcı makyaj ne kadar kalıcıdır? Cildinize ve isteklerinize bağlı.

İPEK KİRPİK

Teknik olarak, gözü güneşten ve tozlardan koruyan minik kalkana kirpik denilir. Peki kadınlara sorsak?
Kirpikleri uzun gösteren, kıvıran, 100 kat hacim veren maskaralar… Yetmez! Takma kirpik? Yapıştığı yerin üstünü eyeliner ile kapatma ihtiyacı, bu yüzden koyu makyaj yapma zorunluluğu. Günlük makyajın çok üstünde bir makyaj stili. Ya düşerse? Düşünmek bile istenmez! Yazarken bile karışık. Karar vermek ve yapmak ne kadar zor, siz düşünün.
Akşam olup, göz makyajı silindiğinde geriye kalan ise genelde bir sonraki makyaja kadar görmek istenmeyen bir kare. Aslında makyaj olmadan da güzelsiniz, ama buna ikna olmak zor, biliyoruz.

Rimel sürmek zorunda kalmasanız? Üstelik kolay ve hızlı bir işlemle. Upuzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak sizi mutlu edecek. Üstelik doğanın en yumuşak ve güzel dokusu ipek ile hazırlanan ipek kirpikler, gözlerinizin ışığını öne çıkaracak.

Ufak bir not… Randevu almanızı öneririz. Güzel kirpiklere sahip olmak için beklemeyi kim ister ki…

CİLT BAKIMI

Bina ne kadar güzel olursa olsun, temeli olmazsa anlamı yoktur. Çiçekler ne kadar tohum saçsa da, toprak, güneş ve su olmazsa; tohumun anlamı yoktur.
Her şeyin özü, en kıymetli yeridir. Bu sebeple tüm tohumlar, sert bir kabuk arkasına saklanır.
Bizler de her güne, giysiler ve makyajın ardında bir cilt ile başlarız. Cilt gün boyunca makyajı, şehir kirliliğini ve stresi taşır. Genelde sessizdir ama bazen “yardım!” diye bağırır.
Cilt bakımı düzenli bir rutinde devam ettirildiğinde, makyaj ihtiyacınızı azaltır ve yaşlanmayı geciktirir. En önemlisi, makyaj olmadan aynaya baktığınızda, içtenlikle gülümsemenizi sağlar.

NAILART - TIRNAK SANATI

Uzak değil, birkaç yıl öncesine kadar kadınlar üç oje rengi severdi: ten rengi, beyaz ve kırmızı. Sonra french manikür üzerine minik çiçek motifleri eklenmeye başlandı. Ardından mavi ve siyah gibi renkler, tırnaklarda kendini gösterdi. Sonra bir baktık ki renkler, simler, desenler derken… Tırnaklar özgürlüğünü ilân etti.
Japonya’dan dünyaya yayılan tırnak sanatı yani nailart sayesinde tırnaklar, post-modern birer tuvale dönüştü. Kadınlar, 10 karede kendini anlatmaya başladı. (Tek problem, alışkanlık yapması. Kırmızı ojeyi aniden sevmemeye başlamanız, neredeyse garanti.)
Tırnaklarınızda farklı bir tarz yakalamak isterseniz, nail artist’lerimiz sizi salonumuzda bekliyor. Ufak bir öneri… Gelmeden aramanızda fayda var, genelde yoğun oluyorlar.

KAŞ KONTÜRÜ

Kaş denildiğinde; kiminin aklına turistik bölge, kiminin aklına çeşitli deyimler gelir. Bize göre kaş, kadının yüzündeki en karakteristik oyun alanıdır.
Özellikle açık renk saçı olan kadınlar için zayıf kaşları belirginleştirme, bir kabusa dönüşebiliyor. Hamilelik sonrası kaşların zayıflaması, ilerleyen yaşla (yıllanan ve güzelleşen kadına inat) kaşların dökülmesi gibi problemler de cabası…
Kaş kalemlerinizi makyaj çantalarınızın en derinine atın. Kaş kontürü ile gözleri belirginleştirmek ve ilk bakışta 1-0 önde başlamak artık çok kolay.

PROTEZ TIRNAK

Eskiler, “saç sefadan, tırnak cefadan uzar” der. Bizce öyle değil. Saç da, tırnak da pek âlâ sefa içinde uzayabilir. Üstelik birkaç dakikada.
Tırnaklar uzamak bilmediğinde ya da en güzel uzunluğa ulaştıklarında, aralarından biri çıt diye gittiğinde üzülme dönemi sona erdi. Ellerinizi dişileştiren tırnaklarınız beklediğiniz performansı sunmuyorsa, protez tırnaklar ile meseleyi hemen çözebilirsiniz.
Profesyonel protez tırnak; uzun süre, sorunsuzca kullanılabilir. Tırnaklarınızın protez olduğu sırrı bizimle kalacak, şimdiden söz. Yalnız… Doğallığına alışıp, protez olduklarını unutmayın.

Arkadyas